Make your own free website on Tripod.com

MEDALLERO

SERIE A

                                                 Tablero               Nombre                           Club

                                                     1               MF Manuel Larrea              San José
                                                     2               MN Ignacio Etchevers     Banco República
                                                     3               MN Diego Cuckerman    Banco República
                                                     4                       Luis Sanguinetti            Progreso
                                                     5               MN Jorge Arias Bouzada    Los Trebejos
                                                     6                      Esteban Jaureguizar   Banco República

SERIE JUVENIL

                                                Tablero               Nombre                           Club

             1              Lautaro Carbajal     Unión Cosmopolita
            2              Claudio Cóppola       Banco República
            3              Mateo Arcos Facio    Banco República
      4              Matías Michailov             Paysandú
             5              Alexis Augoustis         Banco República

 

SERIE B

  Tablero               Nombre                           Club

                                                    1              Gustavo Albarao               Cerro / Nau 64
                                                    2              Pablo Estévez                        Progreso
                                                    3              Martín Aréan                          La Proa
                                                    4              Juan Babio                       Cerro / Nau 64
                                                    5              Alejandro Visillac             Cerro / Nau 64
                                                    6              Salvador Salgueiro                 La Proa